Jak ukończyć dach, żeby być z niego zadowolonym?

By | 26 sierpnia 2016

Nowoczesny i dobrze wykonany dach, to znaczy bezpieczny dach

Papa wykorzystywana na pokrycia dachów utraciła swoją popularność już dawno temu. Dzisiaj do takich celów stosuje się inne, dużo lepsze, w większym stopniu zaawansowane, o wiele bardziej bezpieczne i praktyczne materiały. Zalicza się do nich blachodachówka. Czemu blacha, która została przystosowana do pokrywania dachów zyskała tak niezwykłą popularność? Trzeba poznać odpowiedź na to pytanie, gdyż niewykluczone, iż w ciągu nadchodzących lat stanie się ona wraz z dachówką ceramiczną najistotniejszym produktem używanym do pokrywania dachów.

Lekkość i prostota montowania
Blachodachówka ma sporo plusów, po pierwsze jest szybka do zamontowania i doskonale wygląda. Jest to po prostu blacha trapezowa, której grubość nie przekracza milimetra. Wykonana jest z blachy pokrywanej ocynkiem, a później warstwą farby. Tym samym zabezpieczenie antykorozyjne elementu jest wyjątkowo precyzyjne i doskonale wręcz przygotowane. Biorąc pod uwagę to, że cena blachodachówki jest relatywnie niska w porównaniu z dachówkami ceramicznymi czy też membranami, dostajemy produkt doskonały, wysokiej jakości, trwały, bezproblemowy w montażu. Przy okazji warto wziąć pod uwagę to, że blachodachówka jest bardzo łatwo obrabialna. Delikatna i dodatkowo bardzo cienka blacha może być cięta w zasadzie w dowolnie wybrany sposób, nie ma znaczenia, jaka nastąpiła potrzeba jej obróbki. Następnym plusem jest to, że jej montaż utrudnia jej popsucie. Jest to wysoce trwały produkt, który dobrze położony praktycznie jest nie do zerwania. Dzięki temu, że blacha się odkształca, znacznie łatwiej jest zniszczyć dachówkę ceramiczną aniżeli blachodachówkę.

Nie można powiedzieć, iż blachodachówka nie ma pewnych minusów. Największym minusem jest pochłanianie słońca. Niestety, w przypadku blachodachówek, bez względu na odcień pokrycia, promienie słoneczne łapane są prędko i ogromnie łatwo przenoszone są do domu. Jest to wielki problem, w szczególności, jeśli ktoś zamieszkuje w sposób bezpośredni na poddaszu. Istnieje wówczas niezbędność użycia jakiejś warstwy izolacji. Następnym minusem jest z kolei trwałość, która jest w dużym stopniu krótsza aniżeli dachówki ceramicznej. Gwarancja producenta obejmuje kilkadziesiąt, ale nie pięćdziesiąt lat, jak jest to w przypadku dachówki ceramicznej. Jednocześnie jednak jest to obecnie najbardziej popularny system pokrycia dachów w naszym kraju i nie tylko. Warto nadmienić również, iż wyśmienicie sprawdza się niezależnie od rodzaju dachu, nie ma znaczenia czy jest to dach z dużym czy małym spadem.

cennik blachodachówki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *