Jakie materiały używane są do pokrywania dachów?

By | 31 sierpnia 2017

Dach to jeden z elementów każdego budynku, który zaraz po elewacji jest najbardziej wystawiony na działanie czynników klimatycznych. Dachy muszą wytrzymywać nadzwyczajnie wysokie i krańcowo niskie temperatury. Narażone są na wilgoć, działanie kurzu i alternatywne czynniki z zewnątrz, które wpływają na ich żywotność. Skutkiem tego krycie dachów odbywa się przy pomocy profesjonalnych materiałów oraz technologii, które pozwalają na uzyskanie właściwej jakości dachu a także właściwości mechanicznych, które jak by nie było w przypadku dachu są istotne.

Wszechstronne wykorzystanie membran

Użycie membran na krycie dachów z reguły ma miejsce w przypadku dachów płaskich. Membrana to po prostu materiał przygotowany z gumy, polimerów i dodatkowo elementów tworzyw, które zapewniają przykładowo wytrzymałość. Membrany świetnie sprawdzają się zarówno w niesamowicie surowym, jak również niezwykle gorącym klimacie, stąd też użytkuje się je na całym świecie. Dzisiaj, membrany stosowane są w głównej mierze w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym, na dachach o ogromnych gabarytach, tam gdzie znaczące jest, by rozciągliwość i odporność na pękanie była dominującą cechą dachu.

Wykorzystanie alternatywnych materiałów, na przykład blachodachówki

Blachodachówki i dodatkowo dachówki ceramiczne wykorzystywane są w budownictwie mieszkalnym. Najchętniej stosowane są na dachach budynków mieszkaniowych, albowiem powierzchnia dachu nie jest wtedy ogromna. Zwykle krycie dachów tymi materiałami przeprowadzane jest na dachach ukośnych, gdzie odprowadzanie śniegu i wody pozwala na łatwe pozbycie się ich z dachu. Dachówka jest niezwykle wytrzymała zarówno na niskie, jak i na bardzo wysokie temperatury. Świetnie radzi sobie z oblodzeniem i równocześnie zachowuje wszystkie właściwości przez długie lata.

Bez względu na to, jaki materiał pozostanie wybrany do pokrycia dachu, powinien on spełniać niezwykle wysokie standardy bezpieczeństwa. Niepalność oraz wszelakiego rodzaju właściwości wytrzymałościowe muszą być w jak najlepszym standardzie. Oczywiście każdy materiał ma obowiązek być zamontowany w sposób doświadczony, w następstwie tego bez profesjonalisty w tym temacie się nie obejdzie.

Traffic – naprawa dachów Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *