Typ sylwetki a dobór sukni ślubnej

By | 11 lutego 2016

Wybór kreacji na ślub to ogromnie ważna decyzja, od jakiej bardzo dużo zależy. Salony sukien ślubnych są wyposażone w wysoce bogatą ofertę sukien, a zatem wybór nie powinien stanowić większego kłopotu. Często jednakże panna młoda zupełnie nie wie, którą sukienkę zakupić, jak również w jakim kroju sukni będzie prezentowała się najlepiej. Warto poznać know-how dobierania sukien ślubnych, które zapewnią śliczny wygląd i doskonałe samopoczucie w czasie najlepszego dnia w życiu.

Określenie sylwetki i swoich oczekiwań

Na samym początku powinno się określić typ własnej sylwetki, w rezultacie poszukiwania kreacji dla konkretnego rodzaju urody będą łatwiejsze. Oczywiście ważne jest jednocześnie to, aby od razu określić własne wymagania, innymi słowy przemyśleć jakie walory urody sukienka na ślub ma podkreślać, a co ma przykrywać. Chcąc wyeksponować biust należy szukać sukienek z ładnie zaprojektowanym dekoltem, chcąc natomiast pokazać nogi warto zamówić krótką sukienkę.

Gruszka i jabłko

Najpopularniejsze rodzaje sylwetek kobiet to bez wątpienia gruszka oraz jabłko, jakie wobec tego odmiany sukni zastosować w przypadku takich kobiecych sylwetek? Dla gruszki wspaniałym wyborem będzie suknia która składa się z dwóch części, bądź taka, w której góra pozostanie oddzielona od dołu, chociażby elegancką przepaską lub szarfą. Dół sukienki powinien przykrywać masywne uda oraz biodra, natomiast góra dobrze eksponować chude ramiona i płaski brzuszek. Dobrym wyborem będzie suknia z dużym kołem i odpowiednio dobranym gorsetem. Dla sylwetki jabłka zaprojektowano nieskomplikowane kroje, bowiem jakiekolwiek dodatki na sukience mogą niepotrzebnie pogrubiać figurę. Toteż jedynym słusznym wyborem okażą się klasyczne suknie ślubne warszawa o nieskomplikowanym kroju.

Nietypowa figura

Niektóre kobiety o nieprzeciętnej sylwetce, takiej jak chłopięca bądź filigranowa muszą umiejętnie dostosować suknię do swojej nietypowej sylwetki. Dla chłopczyc idealnie sprawdzą się sukienki, które uwydatnią biodra i oczywiście biust, w takim przypadku odcinana suknia z dodatkami na linii biustu okaże się najlepsza. Panie o drobnej figurze powinny zakupić suknię z odcięciem biustem, która pięknie podkreśli delikatną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *