W jaki sposób układać włosy?

By | 25 kwietnia 2017

Wizyta u fryzjera najczęściej wiąże się z myciem kosmyków i skóry głowy, nakładaniem farby oraz stylizowaniem. Po takiej wizycie większość kobiet jest zadowolonych z wyniku końcowego. Włosy są zazwyczaj nawilżone, fajnie wymodelowane i jednym słowem piękne. Warto być świadomym tego, że taki rezultat można osiągnąć samodzielnie stylizując włosy w domu.

Jak najodpowiedniej zacząć?

Pierwszym i kluczowym krokiem powinien być zakup godnych polecenia kosmetyków do czupryny. Właściwie dopasowany szampon – dobrze oczyszczający, odżywka bądź maska oraz produkty do stylizacji włosów, spowodują, że włosy będą mięciutkie, dobrze odżywione i będą się wspaniale układać. Same produkty kosmetyczne to jednakże nie wszystko, niezbędne są również odpowiednie urządzenia do modelowania, z pośród których najistotniejsza jest suszarka do włosów. W sklepach spotkać można różnego typu suszarki do włosów. Bardzo dużo z nich to nowocześnie wykonane produkty, które nie licząc zróżnicowanej skali temperatury wydmuchiwanego powietrza, mają również możliwość ochraniania włosów. Dobra pod względem jakości suszarka użyta razem z produktami do ochrony włosów spowoduje, że suszenie fryzury będzie nie jedynie bezpieczne, ale głównie pozwoli na wyczarowanie pięknych, nieprzesuszonych włosów.

Suszenie kosmyków – co trzeba wiedzieć

Technika suszenia włosów ma niezwykle kluczowe znaczenie. Jeśli chcemy, by były one wygładzone i połyskujące, trzeba suszyć je suszarką od góry, najskuteczniej wyciągając je przy okazji na okrągłej szczotce. Używanie szczotki przy skórze na głowie i użycie właściwego strumienia powietrza umożliwi odbić płasko leżące włosy od skóry, a w związku z tym będą się one wydawały gęstsze. Te kobiety, które chcą zwiększyć objętość swych kosmyków mogą suszyć włosy z głową w dół, rzecz jasna warto nałożyć ponadto kosmetyki zwiększające objętość włosa, takie jak pianki do włosów albo specjalne serum.>

Gustowną fryzurę można także osiągnąć, jeśli zastosuje się odpowiedni sprzęt, czyli przykładowo prostownicę do włosów. Użycie specjalnego sprzętu i dobrych kosmetyków spowodowane jest oczywiście wynikiem końcowym, który pragniemy osiągnąć. Profesjonalna prostownica może zastąpić ponadto lokówkę, albowiem pozwala wyczarować efekt wspaniałych fal.

Sprawdź: pod tym linkiem

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *